Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik
13 października 2013

Dnia 09 października 2013 roku uczniowie klas drugich i trzecich liceum Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie biorący udział w projekcie „ Klucz do kompetencji-program rozwojowy szkół powiatu płockiego”  uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Warszawy do Centrum Nauki Kopernik, gdzie każdy z uczniów miał okazję zobaczyć jak w normalnym codziennym życiu wykorzystujemy prawa fizyki nawet o tym nie wiedząc. W Centrum Nauki każdy z uczniów miał możliwość na własnej skórze przetestować każdy z ponad 450 eksponatów znajdujących się na kilku wystawach takich jak: Człowiek i środowisko, Strefa światła, Świat w ruchu, Teatr Robotyczny, Teatr Wysokich Napięć czy też Korzenie cywilizacji.  O godzinie 13:00 cała grupa wybrała się do znajdującego się w tym samym budynku Planetarium Niebo Kopernika na pokaz „Kosmiczna wyprawa”. Po pokazie wszyscy uczniowie wraz z opiekunami zjedli obiad w znajdującym się w CNK  „Bistro Wiem”, a także mieli możliwość zakup pamiątek w tamtejszym sklepiku „Science Store”. Następnie wszyscy udali się  do centrum handlowego „Arkadia” gdzie o godzinie 15:40 w jednej sal kina Cinema City obejrzeli  film „Wałęsa. Człowiek z nadziei”. Około godziny 20.00 wszyscy wrócili szczęśliwie do Wyszogrodu, zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń.

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 13 października 2013.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content