Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik
24 czerwca 2020

W dniu 22 czerwca br. w ramach projektu „Eksperyment kluczem do wiedzy i sukcesu” uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie wzięli udział w wycieczce do Warszawy w ramach, której zwiedzali Centrum Nauki Kopernik. Podczas pobytu w CNK uczniowie mieli okazję poeksperymentować z przedmiotami ścisłymi: chemią, fizyką czy też matematyką. Zaraz po wejściu do Centrum Nauki Kopernika natknęliśmy się na stworzone w XIX wieku wahadło Foucault, które potwierdza obrotowy ruch Ziemi. Później było już tylko zwiedzanie i eksperymentowanie na takich wystawach jak: „Korzenie cywilizacji”, „Bzzz”, „Człowiek i środowisko”, „Strefa światła”, „Świat ruchu” czy też „Re: generacja”. Na koniec mieliśmy okazję odwiedzić tamtejsze planetarium. Podczas seansu dowiedzieliśmy się czegoś więcej o gwiazdozbiorach występujących na naszym niebie – to nie tylko „Mała i Wielka Niedźwiedzica”, ale jeszcze 86 innych konstelacji takich jak: Łabędź, Żuraw, Lutnia (Lira) czy też Orion czy Mucha. Niestety nie wszystkie z 88 konstelacji możemy zobaczyć na naszym niebie. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zacząć podróżować i oglądać niebo z innych miejsc na Ziemi. Po tym jak już poznaliśmy kilka gwiazdozbiorów obejrzeliśmy film „Jesteśmy kosmitami” i udaliśmy się w błyskawiczną podróż na Marsa, która w normalnych warunkach trwałaby od 6 do 9 miesięcy i byłaby podróżą (niestety) tylko w jedną stronę. My mieliśmy to szczęście, że już po kilkunastu minutach ponownie byliśmy na Ziemi. Centrum Nauki Kopernika jest miejscem, które warto odwiedzić i poznać naukę z zupełnie innej strony.

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 24 czerwca 2020.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content