Wycieczka do Berlina
17 października 2022

Istnieją takie miejsca na świecie, które warto zobaczyć. W środę 12 października, razem z 95 uczniami naszej szkoły, udaliśmy się na wycieczkę do Berlina. Miasto zapewniło uczestnikom niezapomniane wrażenia. Oprócz zabytków i miejsc najbardziej znanych turystom np. Bramy Brandenburskiej, z Aleją „unter den Linden”, Placem Alexandra z symbolem Berlina -wieżą telewizyjną, pozostałościami Muru Berlińskiego, Czerwonym Ratuszem, Reichstagiem- siedzibą niemieckiego parlamentu, uczniowie mieli okazję obcować z językiem niemieckim, którego się uczą. Mogli uczestniczyć w multikulturowym życiu metropolii oraz poznać jej historię. Wieczorem wzięli udział w jednym z najbardziej niezwykłych wydarzeń tej części Europy „Berlin Festival of lights”. Festiwal Światła zmienia miasto w urocze, pełne kolorów i muzyki dzieło sztuki. Wydarzeniu towarzyszyły projekcje wideo i iluminacje świetlne zaprezentowane przez międzynarodowych artystów.

Wycieczka do stolicy naszych zachodnich sąsiadów dostarczyła, zarówno uczniom jak i opiekunom, wszechstronnej wiedzy, ale przede wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń.

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 17 października 2022.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content