Wręcznie stypendium Prezesa Rady Ministrów
27 listopada 2015

W piątek w Sali Barokowej Opactwa Pobenedyktyńskiego w Płocku 38 uczniów szkół ponadgimnazjalnych odebrało dyplomy stypendium Prezesa Rady Ministrów. Wsród nich znalazły się dwie nasze uczenice Maja Macion (uczennica IIB Liceum Ogólnokształcącego- średnia 5,19) oraz Natalia Malinowska (uczennica klasy IVG Technikum żywienia i organizacji usług gastronomicznych-średnia 5,00).
Mazowiecka Kurator Oświty wręczając stypendia podkreśliła zwracając się do nagrodzonych: „choć książki i nauka są drogowskazami, to tymi drogowskazami nie dojedzie się do Gdańska czy Zakopanego. – Życie trzeba po prostu dobrze przeżyć” – powiedziała. – „Życzę wam, aby wasze wybory was rozwijały. Żebyście za kilkanaście lat, jak ktoś was zapyta o pracę, nie musieli odpowiadać: „fajna, nie narobię się, a dużo zarobię”, tylko: „świetna, bo mnie rozwija”. Dlatego proszę was – wiedzę rozwijajcie, a wrażliwość zatrzymajcie”.

Gratulujemy uczenniom oraz ich rodzicom!

 

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 27 listopada 2015.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content