Wręczenie Stypendium Prezesa Rady Ministrów
11 grudnia 2013

Młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych z Płocka oraz powiatów płockiego, gostynińskiego i sierpeckiego (obszar działania płockiej delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty) odebrała w piątek 6 grudnia 2013 roku Stypendia Prezesa Rady Ministrów. Wśród wyróżnionych znalazły się dwie uczennice naszego Zespołu Szkół: Marta Gwiazda – uczennica klasy II B Liceum Ogólnokształcącego oraz Ewelina Pydyniak –uczennica klasy III Technikum Organizacji Usług Gastronomicznych. Uroczystość odbyła się w sali barokowej Opactwa Pobenedyktyńskiego. W tej jakże uroczystej oprawie nagrody wręczała w imieniu Pana Premiera Dyrektor Mazowieckiego Kuratorium Oświaty Delegatury w Płocku p. Anna Pietrzak oraz pani Katarzyna Góralska Wicekurator Mazowieckiego Kuratorium Oświaty. Dumnym uczniom towarzyszyli w tej zaszczytnej chwili równie dumni rodzice oraz dyrektorzy szkół. Stypendium premiera dostaje tylko jeden uczeń z danej szkoły ponadgimnazjalnej. Otrzymuje je osoba, która ma najwyższą średnią, szczególne predyspozycje do jednego z przedmiotów i uzyskuje z niego wybitne wyniki, a w innych osiąga przynajmniej dobre rezultaty. Stypendium wynosi w tym roku 258 zł miesięcznie (jest naliczane przez 10 miesięcy) i jest wypłacane w dwóch pulach. Z terenu działania płockiej delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty wyróżnienia takie otrzymało w tym roku 41 osób. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 11 grudnia 2013.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content