Wrażenia z wycieczki do Warszawy
22 października 2014

W ubiegłą środę 15 października uczniowie klas IB, IRM i IIGR pod opieką Tomasza Zagroby, Ilony Krawczyk-Noureldeen i Renaty Krajczyńskiej, pojechali na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Celem wycieczki była między innymi wystawa pt. ‘Wielka Wojna i Pokój’ prezentowana w Muzeum Karykatury im. E. Lipińskiego. Wystawa upamiętnia setną rocznicę wybuchu I Wojny Światowej , która przypada w tym roku. Uczniowie mogli obejrzeć prace artystów, przedstawiających ten okres historii świata w trochę inny sposób oraz pokazując że ta wojna wykształciła w społeczeństwach procesy obronne i propagandowe. Jednym ze zjawisk, które rozkwitły w owym czasie była właśnie karykatura. Kolejnym elementem wyjazdu była projekcja filmu pt. ‘Miasto 44’, opowiadającym niezwykle przejmującą historię młodych ludzi, którzy w obliczu II Wojny Światowej i jej okropieństw starają się stawić czoła smutnej rzeczywistości i podejmują heroiczną decyzję walki w Powstaniu Warszawskim. Celem wycieczki była także godzinna gra w kręgle w Rodzinnym Centrum Rozrywki Hulakula.

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 22 października 2014.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content