Wolontariat biegu „Ultra PAZUR” w Cierszewie
22 września 2019

W dniach 20-21 września 2019 roku uczniowie klasy pierwszej liceum ogólnokształcącego o profilu mundurowym pod opieką wychowawcy Pana Piotra Irzyka, Pana Tomasz Rogozińskiego oraz Pani Agnieszki Bor, jako WOLONTARIUSZE włączyli się w organizację biegu „Ultra PAZUR”. Trasa biegu długości 25 i 50 km w całości wiodła Brudzeńskim Parkiem Krajobrazowym. Start biegu, meta, biuro zawodów oraz miasteczko biegacza znajdowało się na terenie Ośrodka Rekreacyjno-Szkoleniowego w Cierszewie k/Płocka. Pierwszego dnia zaraz po przyjeździe na miejsce jeden z właścicieli oprowadził wszystkich po terenie całego ośrodka. Następnie wszyscy zostali zakwaterowani w części hotelowej ośrodka w 2-, 3- i 4-ososbowych pokojach. Po krótkiej przerwie na drugie śniadanie wszyscy przystąpili do działania: ogrodzili i wysprzątali parking, przygotowali miasteczko biegacza (wywiesili banery reklamowe, ustawili leżaki i część gastronomiczną, oznaczyli trasę biegu dla najmłodszych „Ultra PAZUREK”). Popołudnie odbył się spacerze po Brudzeńskim Parku Krajobrazowym, a wieczór młodzież wraz z opiekunami spędziła na odpoczynku i wspólnej integracji. Najprzyjemniejszą częścią pierwszego dnia było wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek. Sobota dla wszystkich zaczęła się od pobudki o godzinie 6:30 i krótkiej zaprawy. Następnie wspólne śniadanie w hotelowej restauracji, odprawa techniczna z głównym organizatorem biegu i do dzieła. Młodzież podzielona została na grupy, z których każda miała coś ważnego do zrobienia (obstawa trasy biegu, przygotowanie punktów żywieniowych na trasie, obsługa parkingu i kierowanie kierowców w odpowiedni miejsca na parkingu, wręczanie medali zawodnikom kończącym zmagania z trasą oraz wiele innych zadań). Po tym jak ostatni z zawodników dotarł do mety przystąpili do uporządkowania miasteczka biegacza. Na zakończenie wielkie podziękowania do wszystkich WOLONTARIUSZY skierował jeden z organizatorów. Wiele ciepłych słów wolontariusze usłyszeli również od wszystkich biegaczy którzy podkreślali – „Żaden z biegów czy to w naszym kraju czy też na świecie nie odbyłby się bez takich ludzi jak WY – Wolontariusze, wy którzy potraficie poświęcić swój własny czas dla innych”. Tak trzymać, brawo WY! TR
« Powrót do strony głównej Opublikowano: 22 września 2019.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content