WIZYTA W MUZEUM WALKI I MĘCZEŃSTWA W TREBLINCE
28 września 2016

 21 września 2016r nasza młodzież z klas licealnych Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie uczestniczyła w spotkaniu pn. „Jesteśmy razem” na terenie Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince, które zorganizował Wojewoda Mazowiecki. W imieniu Starosty Płockiego Mariusza Bieńka złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze pod macewami z nazwami Wyszogród i Bodzanów, które upamiętniają zamordowanych Żydów z tych miejscowości. Treblinka to miejsce zbrodni i cmentarz 900 tysięcy osób. Na terenie dawnego obozu pomnikiem są tysiące kamieni z wyrytymi nazwami miejscowości, w których żyli zamordowani. Dziękujemy Staroście Płockiemu za możliwość uczestnictwa w tej niezwykłej lekcji historii.

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 28 września 2016.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content