Wizyta studentów z różnych kontynentów w ramach projektu: „Enter your Future”
20 stycznia 2014

W dniach od 12 do 17 stycznia ZS im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie przy współpracy z AIESEC Poland Komitet Lokalny Warszawa SGH brał udział w projekcje językowym pt. Enter your Future. AIESEC to międzynarodowa organizacja studencka, działająca w 124 krajach, na około 1600 uniwersytetach. Organizacja umożliwia młodym ludziom odkrywanie własnego potencjału, m. in. dzięki udziałowi w praktykach zagranicznych, konferencjach i projektach tworzących globalne środowisko edukacyjne.

Ideą projektu Enter your Future miała być przede wszystkim kreatywna edukacja, rozwijanie zainteresowań, poznawanie życia w innych krajach. W ramach projektu ZS im. Jana Śniadeckiego gościł trzech studentów z różnych krajów ( Jin z Chin, Paolo z Brazylii oraz Josephine z Australii), którzy przeprowadzili z uczniami w języku angielskim cykl starannie przygotowanych merytorycznie zajęć. Zajęcia te pozwoliły uczniom na unikalny, bezpośredni kontakt z młodymi ludźmi z odległych zakątków świata. Ponadto zajęcia dały im możliwość szlifowania umiejętności językowych oraz pokazały jak ważna jest nauka języka angielskiego we współczesnym świecie. Celem projektu było także uwrażliwienie uczniów na kwestię nietolerancji oraz poznanie i zrozumienie odmiennych kultur. Lekcje ze studentami z innych krajów pokazały również jak przełamać bariery związane z wyjazdem zagranicznym.

 

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 20 stycznia 2014.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content