Wizyta przygotowawcza w Chorwacji
12 czerwca 2024

W dniach 3-5 czerwca dyrekcja Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie: Joanna Misiakowska i Anna Filipiak odbyły wizytę przygotowawczą w chorwackim  Splicie (Kastela) w ramach realizowanego przez szkołę projektu „Zawodowcy na start” z programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego. Dzięki realizowanemu projektowi 26 uczniów, 3 nauczycieli przedmiotów zawodowych oraz 1 pracownik administracji, wyjadą na dwutygodniowe praktyki. Celem wizyty przygotowawczej było sprawdzenie warunków mieszkaniowych  oraz wyżywienia 🍽. Dyrekcja wraz z tamtejszym opiekunem odwiedziła instytucje i przedsiębiorstwa, w których uczniowie oraz nauczyciele odbywać będą praktyki. Na miejscu odbyło się również spotkanie z szefem EU Mobility Croatia, instytucji przyjmującej naszą grupę w Chorwacji, panem Karolem Pilarkiem, z którym ustalono szczegóły pobytu naszych uczniów oraz ustalono wstępny harmonogram odbywania praktyk zawodowych.
Bardzo cieszymy się z faktu, że nasi uczniowie będą mieli możliwość nie tylko zdobywania nowych doświadczeń zawodowych, ale także zobaczą piękną i malowniczą Chorwację
Chorwacja  to kraj, który ma wszystko – rajską przyrodę, pyszną kuchnię oraz bogatą spuściznę historyczną, to mieszanka czterech różnych wpływów kulturowych – Zachodu i Wschodu, Europy Środkowej oraz basenu Morza Śródziemnego. Split, drugie co do wielkości miasto Chorwacji, którego sercem jest pałac Dioklecjana, będzie miejscem, naszego pobytu. Od czasów, w których żył cesarz mówi się, że to najzdrowsze miejsce nad Adriatykiem. Wprost z murów pałacu wychodzi się na nadmorską promenadę Riva, gdzie po obu stronach deptaka rosną palmy, a nieopodal cumują łódki i jachty. Mieszkańcy Splitu trzymają się zasady „Praca nie zając, nie ucieknie, a zimna kawa jest niedobra”. Nieopodal Splitu znajduje się Trogir, nazywany miastem mistrzów, bo od czasów starożytnych przyciągał artystów, pisarzy i rzemieślników, którzy znajdowali tu inspiracje. Centralnym punktem starówki jest katedra św. Wawrzyńca. Z wieży katedry roztacza się niesamowity widok na lodżię miejską i wieżę zegarową, pałac Ćipiko i wyspę Ciovo. I to nie wszystko, ale resztę zobaczą nasi praktykanci już na własne oczy.
« Powrót do strony głównej Opublikowano: 12 czerwca 2024.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content