Wieliczka – Kraków – Energylandia
13 maja 2024

Grupa młodzieży z Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego przez trzy dni (24 -26 kwietnia) odpoczywała od szkolnej ławy, uczestnicząc w wycieczce organizowanej przez Biuro Podróży LEVTRAVEL z Sochaczewa. Na wyjazd do Małopolski zdecydowali się uczniowie klas pierwszych (I C, I A, I B, I GF – 27 osób), 15-osobowa grupa przedstawicieli klas II (II C, II A) wraz z paniami opiekunkami: Katarzyną Smardzewską, Grażyną Sobańską, Anetą Dziecinny i Martyną Sobocińską. Pierwszy dzień, po długiej podróży ze śpiewem na ustach, upłynął na zwiedzaniu jedynej w Europie działającej od XIII wieku Kopalni Soli Kamiennej w Wieliczce. Drugi dzień przeznaczony był na zwiedzanie stolicy Małopolski – Krakowa. Przewodnik w tradycyjnym stroju szlacheckim zabrał młodzież na spacer drogą królewskich wjazdów i procesji koronacyjnych, pokazując najbardziej znane zabytki: Katedrę, Bramę Floriańską, Wieżę Ratuszową, Kościół Mariacki, Sukiennice, Rynek główny, Planty, zabytkowe kamienice. Trzeciego dnia uczestniczy wycieczki przez kilka godzin spędzonych w największym Parku Rozrywki w Polsce – Energylandii w Zatorze podejmowali się ekstremalnych wyzwań, korzystając ze znajdujących się tam atrakcji. Młodzież będzie również wspominać mile spędzone wieczory i noce w Hotelu Galant w Wieliczce. Mimo że spacery z przewodnikami były wyczerpujące, to jednak młodzi podróżnicy mieli siłę na długie nocne rozmowy. Wycieczka zakończyła się w późnych godzinach, w dobrych humorach młodzież przyjechała do Wyszogrodu około 1.00 w nocy. Ten trzydniowy pobyt za murami szkoły z pewnością był dla uczniów i opiekunów dobrą lekcją historii, geografii, a przede wszystkim czasem odpoczynku i integracji.

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 13 maja 2024.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content