Warsztaty z profilaktykiem od uzależnień
28 października 2015

Jednym z największych zagrożeń dla współczesnego człowieka stały się uzależnienia od substancji psychoaktywnych. Ze względu na łatwy dostęp a także presję społeczną, młodzi ludzie stanowią grupę wysoce narażoną na kontakt z tego typu środkami. We współczesnym świecie pojawia się też coraz więcej specyfików, po które sięgają młodzi ludzie. Papierosy, alkohol, narkotyki, dopalacze… wszystko to jest coraz łatwiej dostępne. Do tego dochodzi jeszcze odwieczna pokusa spróbowania zakazanego owocu. Dlatego też dzieci często sięgają po niebezpieczne używki, kompletnie lekceważąc informacje o negatywnych konsekwencjach dla własnego zdrowia. Rola rodzica w procesie uświadamiania dzieciom tych konsekwencji jest trudna do przecenienia. Dlatego też w dniach 26-27 października w naszej szkole zarówno młodzi ludzie jak też ich rodzice mogli skorzystać z doskonalenia swojej wiedzy i umiejętności w zakresie rozpoznawania i zapobiegania powstawaniu wszelakich uzależnień, biorąc udział w warsztatach prowadzonych przez p. Adama Bojakowskiego z Centrum Działań Profilaktycznych z Gdowa pod Krakowem. Celem proponowanych szkoleń było  wyposażenie odbiorców w wiedzę i umiejętności pozwalające skuteczniej to zadanie realizować.

Warsztaty mogły się odbyć dzięki dofinansowaniu ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych działającej przy Urzędzie Gminy i Miasta Wyszogród.

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 28 października 2015.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content