Warsztaty graficzne✍️💻 na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie
14 kwietnia 2025 r. odbyła się wycieczka edukacyjna pierwszych i drugich klas graficzno-fotograficznych Technikum z inicjatywy nauczycieli grafiki i fotografii p. Anny Dąbrowy oraz p. Piotra Felczaka.☺ Głównym punktem programu były warsztaty z grafiki offsetowej pod kierownictwem wybitnego artysty i pedagoga zajmującego się grafiką, rysunkiem, fotografią i obiektem graficznym – prof. Piotra Smolnickiego wraz z pomocą as. tech. Katarzyny Matyjek w Pracowni Grafiki Alternatywnej i Technik Offsetowych na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.💪
Podczas warsztatów uczestnicy mogli zgłębić tajniki powstawania artystycznych grafik offsetowych. Wzięli udział w tworzeniu prac graficznych: mieli okazję naświetlić płytę offsetową i odbić ją na podłożu papierowym. Ponadto zobaczyli prezentację autorskich prac p. Anny Dąbrowy, absolwentki Pracownia nr 7, podczas której opowiadała o inspiracjach twórczych, procesie powstawania grafik i technicznych aspektach odbitek. 👏Uczniowie mieli okazję zwiedzić różne pracownie w budynku wydziału m. in. Pracownię Znaku i Kompleksowego Projektowania Graficznego, w której znajdowała się wystawa dyplomowa. Nie zabrakło również czasu na integrację podczas wspólnej gry w kręgle.🎱
Dziękujemy Starostwo Powiatowe w Płocku za ufundowanie przejazdu na warsztaty.🧡
































Comments are closed