Warsztaty dla klas maturalnych
18 grudnia 2014

Z myślą o najstarszych klasach, które opuszczą mury Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w roku szkolnym 2014/2015, zorganizowane były warsztaty na temat „Kreatywne CV”, „ Mnemotechniki- rzymski pokój” przeprowadzone przez trenerki Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu. Podczas spotkania „Kreatywne CV” uczniom przedstawiono niezbędne elementy profesjonalnego CV. Analiza przykładowych CV zwróciła uwagę na najczęściej popełniane błędy w konstruowaniu dokumentu. Przekazano również wskazówki w jaki sposób przedstawić informacje o sobie w sposób interesujący dla potencjalnego pracodawcy. Warsztat „Mnemotechniki- rzymski pokój” miały na celu pokazania możliwości zapamiętywania wszelkiego rodzaju list, ciągów. Wykorzystuje ona technikę skojarzeń dobrze znanych elementów z rzeczami do zapamiętania. Im taki obraz będzie bardziej kolorowy, niezwykły, żywy, nietypowy, tym łatwiej będzie nam go zapamiętać. Starożytni Rzymianie przejęli od Greków mnemotechniki oraz utworzyli własne. Jedną z takich metod, jest właśnie rzymski pokój. Celem warsztatu było nauczenie techniki ułatwiającej zapamiętywanie oraz usprawnienie pamięci.

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 18 grudnia 2014.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content