,,Polsko nie jesteś ty już niewolnicą…!’’
14 listopada 2016

Uroczystym apelem szkolnym 10 listopada rozpoczęliśmy tegoroczne obchody Święta Niepodległości. Patriotyczną akademię przygotowali reprezentanci klas mundurowych – IIa i IIb wraz z wychowawcami Katarzyną Smardzewską i Anną Szmulewicz, natomiast dekoracja z symbolami narodowymi powstała za sprawą młodzieży z klasy ITa, pod kierunkiem wychowawczyni Małgorzaty Nowak.

Program artystyczny rozpoczęła Magdalena Sołtysiak – uczennica klasy IIb podniosłym odśpiewaniem ,,Roty’’, następnie recytowane patriotyczne wiersze przeplatane były komentarzami historycznymi, prezentującymi okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości i przedstawiającymi postacie działających wówczas wielkich patriotów na czele z Marszałkiem Józefem Piłsudskim. Patriotyczny nastrój pogłębił się kiedy to, na zakończenie akademii, szkolny chór odśpiewał kilka wojskowych pieśni.
Dziękujemy występującej młodzieży za tak uroczyste przygotowanie akademii a całej społeczności szkolnej za patriotyczne przeżywanie naszego Narodowego Święta Niepodległości.

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 14 listopada 2016.