W czerwcu polecamy
18 czerwca 2018

Agatha Christie – „Morderstwo w Orient Expressie” – klasyka kryminału.

Zatłoczony pociąg relacji Stambuł-Calais wpada nocą w zaspy śnieżne.

W tym samym czasie w jednym z przedziałów wagonu sypialnego znaleziony zostaje martwy mężczyzna.

Kto go zasztyletował? Kiedy i po co ? Dlaczego przedział był zamknięty od środka ? Dlaczego wreszcie przesłuchiwani  pasażerowie składają fałszywe zeznania? Detektyw Herkules Poirot postanawia rozwiązać tę zagadkę…

 

Stephen King – „Uciekinier”

Stephen King wybitny pisarz amerykański, nazywany Królem Horroru, został  w 2003 roku uhonorowany prestiżową nagrodą literacką National Book.

Proza Kinga należy do najczęściej ekranizowanych, a wśród reżyserów, którzy podejmowali się tego zadania , znaleźli się Brian de Palma, Stanley Kubrick czy David Cronenberg.

Ameryka , 2025 rok. Brutalne teleturnieje i reality  show są najpopularniejszą rozrywką dla mas i najszybszą drogą do zdobycia pieniędzy. Pod warunkiem, że jest się zdesperowanym. Ben Richard, którego nie stać na leczenie ciężko chorej córeczki, jest wystarczająco zmotywowany, by powalczyć o miliard dolarów.

Życie dziewczynki zależy od tego czy jej ojciec wytrwa 30 dni w grze UCIEKINIER, ścigany przez kamerę, profesjonalnych zabójców i cały kraj.

Tylko, że tej gry jeszcze nikt nie wygrał.

Na podstawie tej fascynującej powieści powstał film pod tym samym tytułem z Arnoldem Schwarzeneggerem w roli głównej.

 

Giorgia Benusiglio i Renzo Agasso – „Wzięłam „Pigułę”… Posłuchaj mojej historii”

Jeden raz, to nic takiego… Przecież od połówki się tabletki się nie umiera… Wszyscy to robią, ja też spróbuję, jeden raz, cóż się stanie… przecież od tego się nie umiera…

Tak myślała 17 letnia Giorgia na dyskotece w październiku 1999 roku. Ale teraz już wie – z powodu połówki tabletki ekstazy można umrzeć. Miała kilkanaście godzin życia . W ostatniej chwili ją uratowano. Trzeba było dokonać przeszczepu wątroby. Na szczęście znaleziono ją na czas – u dziewczyny, która zginęła w wypadku, wracając z dyskoteki.

Jest to prawdziwa historia, choć przypomina scenariusz filmowy. Historia prawdziwa , która wydarzyła się w Mediolanie, we Włoszech, w 1999 roku. Wspaniała dziewczyna z porządnej rodziny na dyskotece połknęła pół tabletki ekstazy. Myślała tak samo jak wielu…

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 18 czerwca 2018.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content