V Nadwiślańskie Dyktando
13 kwietnia 2018

V Nadwiślańskie Dyktando z prof. Jerzym Bralczykiem i doc. dr Grażyną Majkowską już za nami…

„Kobieta cud, o ponadprzeciętnym IQ, wymarzona towarzyszka życia każdego mężczyzny…” to bohaterka tegorocznego V Nadwiślańskiego Dyktanda w Wyszogrodzie z udziałem dwójki autorytetów w dziedzinie języka polskiego prof. dr. hab. Jerzego Bralczyka i doc. Dr Grażyny Majkowskiej. Jak co roku ponad 110 uczestników rywalizowało o tytuł mistrza ortografii w trzech kategoriach: uczniowie szkół gimnazjalnych, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i zaproszeni goście, czyli grupa VIP, i jak zawsze poziom trudności był na tyle wyskoki, że każdy mógł znaleźć w tekście słowo, którego nie dał rady napisać bez błędu. 


Śmiałkowie przybyli ze szkół gimnazjalnych w: Wyszogrodzie, Małej Wsi, Czerwińska, Bulkowa, Młodzieszyna i Bodzanowa, szkół ponadgimnazjalnych: Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku, Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie oraz gospodarze. 


Pani Dyrektor powitała naszych zacnych gości, uczestników oraz współorganizatora i jednocześnie sponsora nagród V Nadwiślańskiego Dyktanda – Starostwo Powiatowe w Płocku, które reprezentowali: Pani Iwona Sierocka – Wicestarosta, Pani Małgorzata Struzik – Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych, Pani Karolina Koper – Dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji Nagrodą dla wszystkich zgromadzonych był niewątpliwie udział w dyskusji z udziałem prof. Bralczyka i doc. Majkowskiej, gdzie każdy mógł nie tylko przysłuchiwać się, ale również zadać nurtujące go pytanie na temat ojczystej mowy. 


Tegorocznymi laureatami dyktanda zostali:

Szkoły gimnazjalne:
I miejsce – Klaudia Michalska- Gimnazjum im. Anny Nakwaskiej w Małej Wsi
II miejsce – Aleksandra Golus- Gimnazjum w Bulkowie
III miejsce – Magdalena Kaźmierczak -Gimnazjum im. Bohaterów Bitwy nad Bzurą w Wyszogrodzie

Szkoły ponadgimnazjalne:
I miejsce – Emilia Bombalicka- Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku
II miejsce – Aleksandra Sobocińska-Zespół Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie
III miejsce – Joanna Macioszek Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku

Kategoria VIP
I miejsce – Justyna Klimczewska
II miejsce – Hubert Więckowski Bizon Dyrektor Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Wyszogrodzie
III miejsce – Ewa Sokolnicka -dyrektor ds sprzedaży Vistula BS w Wyszogrodzie

Serdecznie gratulujemy!!!

 

TEKST DYKTANDA

 

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 13 kwietnia 2018.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content