Udział szkoły w programie edukacyjnym – Ars, czyli jak dbać o miłość
2 kwietnia 2014

 Zespół Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie od marca 2014 przystąpił do programu edukacyjnego „Ars, czyli jak dbać o miłość”. Jest to program profilaktyczny w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i środków psychoaktywnych. Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach Szwajcarskiego Programu Współpracy z nowymi członkami Unii Europejskiej.

Dnia 12 lutego 2014r. w siedzibie Głównego Inspektoratu w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Edukacja zdrowotna, jako skuteczne narzędzie w profilaktyce uzależnień. Było to szkolenie dla szkolnych koordynatorów programu, prowadzone przez pomysłodawcę dr Krzysztofa Wojcieszka. Szkolnym koordynatorem została pani Katarzyna Kamińska, pomagać jej będzie pani Agnieszka Lenczewska. W szkole odbywać będą się lekcje i zajęcia dla uczniów i ich rodziców, podczas których dowiedzą się jak żyć zdrowo i jak mieć odpowiedni dystans do używania substancji psychoaktywnych oraz jak substancje psychoaktywne wpływają na zdrowie potomstwa.

Instytucją realizującą projekt jest Państwowa Inspekcja Sanitarna, a Honorowym Patronem programu została Minister Edukacji Narodowej pani Joanna Kluzik- Rostowska.

W naszej szkole program realizowany będzie we wszystkich klasach I-III Liceum Ogólnokształcącego, klasach I-IV Technikum i I-III Zasadniczej Szkoły Zawodowej przez kolejne cztery lata nauki szkolnej do 2016r.

 Plakat

 

 

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 2 kwietnia 2014.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content