Udział młodzieży ZS w Rajdzie Grunwaldzkim 2015
16 lipca 2015

W dniach 9 – 13 lipca 2015 uczniowie naszej szkoły: Martyna Duch, Aleksandra Augustyniak, Anna Majewska, Mateusz Olszewski, Przemysław Sikora, a także Ewelina Stelmach pod opieka pana Tomasz Rogozińskiego wzięli udział w Rajdzie Grunwaldzkim 2015. Z pośród 8 dostępnych tras Rajdu zdecydowali się pokonać tę najtrudniejszą – Trasę Dobrzyńską – przeznaczoną wyłącznie dla wędrowników. Ich wędrówka zaczęła się w Skępem, skąd pociągiem udali się do Sierpca.  Stamtąd już piechotą przez Osówkę, Szczutowo, Skrwilno, Okalewo i Bryńsk, po 5 dniach i po pokonaniu pieszo 75 km dotarli do Lidzbarka Welskiego.
Rajd Grunwaldzki to nie tylko wędrówka z jednej miejscowości do drugiej, to także rywalizacja na każdej z tras. Podczas takiej wędrówki każdy patrol na swojej drodze ma do wykonania kilka zadań sprawnościowych oraz musi rozwiązać kilka zagadek.
Podczas Rajdu Grunwaldzkiego 2015 na Trasie Dobrzyńskiej rywalizowało 9 patroli z całej Polski, a wśród nich Próbna Drużyna Wędrownicza z Wyszogrodu, która  zajęła II miejsce. Jest to bardzo duży sukces uczniów naszej szkoły

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 16 lipca 2015.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content