Udział młodzieży Zespołu Szkół w „Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości”
21 listopada 2013

 ZS jesteśmy wszędzie, bo Światowy Tydzień Przedsiębiorczości inspiruje i zachęca do działania nie tylko dzięki krajowym, ale przede wszystkim dzięki lokalnym wydarzeniom, mającym pomóc każdemu z nas odkryć w sobie innowatora i przedsiębiorcę.

Jak przystało na uczniów o kierunku biznesowo-europejskim (klasa Ia Błaszczyk Bartosz, Błaszczyk Michał, Dobrzyńska Monika, Gaciąg Cezary, Górnicki Marcin, Kowalewska Aleksandra, Magnuszewska Izabela, Nagórka Dorota, Pałka Kamila, Rychlik Kamil, Smulska Paulina, Sobiecka Wiktoria, Świtkiewicz Paulina, Walczak Rafał, Wilczyńska Monika, Włodarczyk Mariola, Zajączkowski Tomasz ) ciekawość wzięła górę i 20 listopada 2013 roku byliśmy uczestnikami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Płocku, który odbywa się pod Patronatem Prezydenta Miasta, Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości oraz Academii Economica. Oprócz spotkań i warsztatów dla przedsiębiorców można było zobaczyć prezentacje firm z Płocka, pokaz eksperymentów przedstawianych przez Centrum Nauki Kopernik oraz budowę i programowanie robotów. Można także było zaznajomić się z nowymi projektami na rok 2014. Byliśmy również słuchaczami panelu

„Polityka przedsiębiorczości na przykładzie regionu wyszogrodzkiego” poprowadzonego przez Burmistrza Gminy i Miasta Wyszogród Mariusza Bieńka, który był przykładem dobrej praktyki w rozwoju lokalnej przedsiębiorczości.

Jako założyciele mini przedsiębiorstwa na wzór spółki jawnej o nazwie „ Organizacja Pomysłowych Nastolatków” w Zespole Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie jesteśmy chłonni zdobywania wiedzy, która wzbogaci nasz bagaż doświadczeń przedsiębiorczych a każde spotkanie tego typu w tym nam pomaga, gdyż: „Naszym głównym życzeniem w życiu jest spotkanie kogoś, kto zmusi nas do zrobienia tego, na co nas stać.” – Ralph Waldo Emerson.

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 21 listopada 2013.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content