Udział młodzieży w wystawie”Prewencja policji dzisiaj-perspektywy i wyzwania”
27 października 2014

24 października 2014r. klasy IA i IIA o profilach mundurowych wraz z opiekunami, wybrały się na zajęcia dydaktyczne do Muzeum Techniki w Warszawie. Głównym celem wyjazdu było obejrzenie projektu informacyjno-edukacyjnego prezentującego nowoczesną służbę prewencji Policji o nazwie „Prewencja Policji dzisiaj – perspektywy i wyzwania”. Warto nadmienić że wystawa jest pierwszym takim projektem realizowanym w Polsce.

Dzięki temu wyjazdowi uczniowie z naszej szkoły mogli zapoznać się ze specyfiką służby prewencyjnej Policji, w tym zgłębić tajniki wiedzy na temat wyposażenia, umundurowania, ale także ścieżki zawodowej policjanta w poszczególnych pionach służby prewencyjnej Policji. Uczniowie z dużym skupieniem i zaciekawieniem słuchali tego co miał do powiedzenia przewodnik. Chętnie rozmawiali z przewodnikiem, zadawali pytania i analizowali uzyskane odpowiedzi, które poddawali dyskusji.

Dzięki życzliwości policjantów i policjantek mogliśmy wsiąść do nowoczesnego radiowozu, meleksu, na motocykl lub kłada i poczuć się jak najprawdziwszy funkcjonariusz Policji.

Być może, dla niektórych z uczniów już za kilka lat rzeczy oglądane na wystawie staną się codziennością, a praca jaką podejmą w tym kierunku będzie wykonywana z pasją i zaangażowaniem.

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 27 października 2014.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content