Udział młodzieży w Dniach Otwartych w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie
24 kwietnia 2017

W dniach 21-22 kwietnia 2017r. uczniowie klasy I a, I b, II a, II b uczestniczyli w wycieczce do Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. W piątek o godzinie 9.00 wszyscy stawili się w autokarze, by po trzech godzinach jazdy dojechać do Stębarku. Ubrany w średniowieczny strój historyk oprowadził młodzież po Polach Grunwaldu i muzeum, przedstawiając szczegółowo przebieg Wielkiej Wojny 1409-1411 z jej kulminacyjnym momentem, jakim była Bitwa pod Grunwaldem. Po cennej lekcji historii wszyscy udali się do autokaru by po 2 godzinach jazdy dotrzeć do Uczelni gdzie zostali zakwaterowani. Drugiego dnia pod opieką wyznaczonych studentów i pracowników uczniowie brali udział w dniach otwartych Wyższej Szkoły Policji.
Zwiedzali m.in.:
-Policyjne Centrum Analityczno- Badawcze,
– Uczelniano- Policyjny System Biblioteczno- Informacyjny,
– Budynek 11B – Symulator działań Policji w sytuacjach kryzysowych,
– Basen,
– Strzelnicę,
– Salę taktyki interwencji i pierwszej pomocy.
W sali kinowej młodzież uczestniczyła w prezentacji filmu promocyjnego jak również spotkali się z przedstawicielami Dziekanatu Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Dziekanatu Wydziału Administracji.
Po tak aktywie spędzonym dniu, bogatsi o nową wiedzę i doświadczenie uczniowie powrócili do domów.
Wycieczką kierował p. Piotr Irzyk wraz z opiekunami p. Julitą Wisławską, p. Martyną Sobocińską i p. Januszem Zychem.

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 24 kwietnia 2017.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content