Uczniowie klasy mundurowej na zajęciach w Ochotniczej Straży Pożarnej
5 grudnia 2013

Dnia 25 października 2013r. uczniowie klasy Ia z grupy mundurowo-administracyjnej ( Deja Natalia, Domańska Aleksandra, Dziarnowski Maciej, Kamińska Monika, Klimczewska Dominika, Krawczyk Agata, Kruszewski Kamil, Mączyńska Aleksandra, Popiołek Michał, Rafalak Sylwia, Sobótka Jarosław, Szpak Dima, Śrut Anna, Wieczorek Dawid, Woja Dominika, Zaniewska Wiktoria) wraz z opiekunem panem profesorem Jackiem Janczakiem wybrali się na zajęcia do Strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyszogrodzie. Było pełno atrakcji. Zebrani mogli zobaczyć wozy strażackie: SLRt Ford Transit 2,4 turbo z 2009r. , GBA Mercedes Benz Atego 2,7/28 z 2012r. , GCBA Tatra 138 z 1968r. , oraz SOP Daewoo Nubia z 2001r. wraz z wyposażeniem, które zaprezentowali im strażacy. Był to m.in. : nowoczesny sprzęt do ratownictwa technicznego i przedmedycznego, piła do cięcia betonu i stali PARTNER, aparaty powietrzne i aparat prądotwórczy, drabinę pożarniczo-aluminiową 3-elementową, pompę szlamową HONDA oraz sprzęt do ratownictwa drogowego nożyco-rozpierak LUCAS. Zaprezentowano również działanie węża szybkiego natarcia w akcji. Ta wycieczka była bardzo ekscytująca. Wychowankowie mogli dowiedzieć się jak wygląda praca w straży.

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 5 grudnia 2013.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content