Targi Edukacyjne „Od edukacji do pracy”
10 marca 2016

 

Dnia 10 marca 2016 r. w naszej szkole odbyła się VII Edycja Targów Edukacyjnych „Od Edukacji do Pracy”, które zorganizowali wspólnie Zespół Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie, Powiatowy Urząd Pracy w Płocku oraz OHP w Płocku.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło Pana Mariusza Bieńka – Starosty Płockiego, Pani Małgorzaty Struzik – Dyrektora Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych  oraz Pana Dariusza Boszko – Wicedyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Płocku. Swoją obecnością zaszczycili nas również Radni Powiatu Płockiego: Pani Elżbieta Jachimiak i Pan Apolinary Gruszczyński. Byli z nami także  Pani Małgorzata Kowalska – Dyrektor OHP w Płocku, Pan Jan Boszko – Burmistrz Gminy i Miasta Wyszogród, Pan Zbigniew Józef Boszko – Przewodniczący Rady Gminy i Miasta Wyszogród oraz Pani Małgorzata Majewska – Dyrektor Biblioteki Publicznej w Wyszogrodzie.

Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem „Postaw na języki” i było połączone ze szkolnym Dniem Języków Obcych. Chcieliśmy promować wśród młodzieży doskonalenie kompetencji językowych, jakże niezbędnych w dzisiejszym świecie, w którym przekraczanie granic kraju w poszukiwaniu pracy i kontynuowaniu edukacji jest już właściwie normą. Nagrody dla uczestników konkursów ufundował pan Mariusz Bieniek Starosta Płocki.

Gościliśmy również pana  Mariusza Wrzesińskiego – Dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia w Płońsku, który  wraz z nauczycielem Andrzejem Izydorczakiem i ze swoimi  podopiecznymi.

Nasze szkolne talenty oraz goście prezentowali się publiczności i zebrali gromkie brawa. Ostatni występ Justyny Stalczewskiej uczniowie nagrodzili wręcz owacją na stojąco. Widać, że młodzież umie docenić prawdziwą pasję, umiejętności a także długą i ciężką pracę, jaką trzeba włożyć, aby realizować swoje zainteresowania i spełniać marzenia. W naszej szkole pomaga im w tym Pani Katarzyna Kamińska, która zachęca i motywuje ich do pracy i przygotowuje wspólnie z nimi kolejne występy.

Tegorocznym Targom towarzyszył pokaz grupy tanecznej ze szkoły Podstawowej im. Anny Nakwaskiej w Małej Wsi prowadzonej przez Szkołę Tańca „Pasjonat” z Sochaczewa, której tancerze pod czujnym okiem trenera pana Jakuba Okrasy pokazali jak można być aktywnym już od najmłodszych lat i rozwijać swoje zainteresowania i pasje. Im również dziękujemy serdecznie za udział i występ w tym dniu.

Targi „ Od Edukacji do Pracy” miały przede wszystkim na celu pomóc uczniom klas maturalnych w wyborze kierunków dalszego kształcenia i ułatwienie dostępu do aktualnych propozycji wyższych uczelni. Młodzież mogła zapoznać się również z aktualnymi ofertami Urzędów Pracy i możliwościami zatrudnienia po skończeniu szkoły.

Podczas Targów można było poddać się zabiegom kosmetycznym, profesjonalnemu masażowi, zbadać BMI, dać się uczesać czy też zmierzyć sobie ciśnienie. Szkoły wyższe, aby zainteresować swoją ofertą uczniów organizowały konkursy i pokazy, ale przede wszystkim udzielały informacji o kierunkach kształcenia i warunkach rekrutacji.

Dziękujemy zaproszonym gościom – przedstawicielom uczelni wyższych oraz Urzędów Pracy-                                                                                  za udział w Targach i zapraszamy za rok!

Izabela Rutecka – Koordynator

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 10 marca 2016.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content