Targi Edukacji i Pracy
16 marca 2018

Targi Edukacji i Pracy Dnia 9 marca 2018 r. w Zespole Szkół im. Jana Śniadeckiego odbyła się IX Edycja Targów Edukacyjnych „Od Edukacji do Pracy”, które organizowali wspólnie Zespół Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie oraz Mobilne Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży przy OHP w Płocku. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło pana Mariusza Bieńka – Starosty Płockiego i pani Elżbiety Anny Jachimiak – Radnej Powiatu Płockiego oraz pana Marcina Pieniaka – Dyrektora Centrum Edukacji i |Pracy Młodzieży OHP w Płocku. Swoją obecnością zaszczycili nas również oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji – asp. szt. Krzysztof Piasek oraz komisarz Piotr Szypszak – ekspert Zespołu Kadr i Szkolenia komendy Miejskiej Policji w Płocku jak również pan Grzegorz Klus – Dyrektor Gimnazjum im. Bohaterów Bitwy nad Bzurą w Wyszogrodzie. Była z nami również współorganizatorka imprezy z ramienia MCPKZ przy OHP pani Edyta Białczak oraz pani Beata Cybula – doradca zawodowy i pani Sandra Soczewska – pośrednik pracy. Tegoroczne Targi cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Rozpoczęły je występy naszej utalentowanej grupy artystycznej ART w składzie: Justyna Stalczewska, Wiktoria i Julia Kopka, Magdalena Sołtysiak oraz Karol Pisarski, które uświetniły moment otwarcia imprezy. Jednak targi „ Od Edukacji do Pracy” miały przede wszystkim na celu pomóc uczniom klas maturalnych w wyborze kierunków dalszego kształcenia i ułatwienie dostępu do aktualnych propozycji wyższych uczelni. Młodzież mogła zapoznać się również z aktualnymi ofertami Urzędów i Agencji Pracy oraz możliwościami zatrudnienia po skończeniu szkoły. Podczas Targów można było poddać się zabiegom kosmetycznym, profesjonalnemu masażowi, zrobić make-up, zbadać BMI, dać się uczesać lub też zmierzyć sobie ciśnienie czy poziom cukru. Szkoły wyższe, aby zainteresować swoją ofertą uczniów organizowały konkursy i pokazy, ale przede wszystkim udzielały informacji o kierunkach kształcenia i warunkach rekrutacji. Podczas targów odbyły się również warsztaty preorientacji zawodowej oraz reklamy i autoprezentacji prowadzone przez Warszawska Szkołę Reklamy, Wyższą Szkołę Bankową i MCPKZ przy OHP w Płocku. Dziękujemy zaproszonym gościom – przedstawicielom uczelni wyższych oraz Urzędów Pracy za udział w Targach. Wszystkim dziękujemy za przybycie i zapraszamy za rok!

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 16 marca 2018.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content