Szkolne świętowanie Święta Niepodległości
14 listopada 2017

10 listopada 2017 roku odbył się w Zespole Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. W tym roku przypada 99. rocznica odzyskania przez naszą ojczyznę wolności w 1918 roku, po 123 latach zaborów. Dzień Niepodległości zajmuje szczególne miejsce w sercach Polaków. W 1937 roku został uznany ustawą Rzeczpospolitej Polskiej jako oficjalne święto państwowe. Nie trwało to jednak długo. Po zaledwie ośmiu latach święto zostało zniesione, by na nowo powrócić do polskiego kalendarza w 1989 roku. Jednak umiłowanie do ojczyzny sprawiło, że Święto Niepodległości przetrwało w tradycji i w świadomości Polaków jako bardzo ważny dzień będący wyrazem szacunku dla minionych pokoleń. Pokoleń walczących o niepodległość i płacących za to najwyższą cenę.
Aby godnie ich uczcić i przypomnieć historyczne wydarzenia minionych lat uczniowie klas I A, I B i III TM przygotowali uroczysty apel i przedstawili pełen patosu opis problemów narodu polskiego pod zaborami, wydarzenia związane z wybuchem powstań narodowych oraz moment odzyskania niepodległości. Całość upiększono wierszami i pieśniami patriotycznymi. W ten sposób listopadowy piątek stał się dla naszych uczniów dniem pełnym zadumy nad przeszłością kraju i kolejną próbą zrozumienia trudnych dziejów naszej Ojczyzny.
Nad częścią artystyczną występu młodzieży czuwała wychowawczyni kl. I A p. Iwona Gortat, dekorację uczniowie wykonali pod czujnym okiem wychowawczyni kl. III TM p. Idy Zielińskiej, natomiast pomoc techniczną zorganizował wychowawca kl. I A p.Tomasz Rogoziński.
Chwile zadumy nad historią oraz wzruszeń i artystycznych przeżyć swoimi występami i wykonaną pracą zapewnili nam natomiast nasi uzdolnieni uczniowie, którym składamy szczególne podziękowania. A byli to: Sandra Bońko, Nikola Osińska, Natalia Kunikowska, Julia Więckowska, Bogumila Pielat, Magdalena Wudarska, Agata Węglińska, Aleksandra Krzemińska, Aleksandra Brudzyńska, Karolina Kret, Bartosz Smółka, Weronika Wódarska, Ada Szymańska, Dominika Szymańska, Patrycja Stobiecka, Katarzyna Zięmba.

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 14 listopada 2017.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content