#SzkołaPamięta
29 października 2021

?W ramach 3 edycji akcji MEN #SzkołaPamięta polegającej na upamiętnieniu ważnych rocznic i wydarzeń historycznych uczniowie klas 3 Ag, IV RM, 2Lp oraz I A odwiedzili cmentarz parafialny w Wyszogrodzie, Łętowie oraz cmentarz żydowski. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach, szczególnie tych, którzy są związani z historią regionu. Uczniowie zapalili symboliczne światełko na Grobie Nieznanego Żołnierza, cmentarzu żydowskim oraz mogiłach zmarłych nauczycieli i Starosty Płockiego Mariusza Bieńka.
Kontynuacją akcji było spotkanie uczniów klasy IB i IIB z panem Andrzejem Barcińskim, popularyzatorem regionu wyszogrodzkiego, który przedstawił zarys dziejów Wyszogrodu i okolic.
AB, IS

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 29 października 2021.