Święto Mola
26 października 2022

Dnia 24 października 2022 roku z okazji Święta Mola odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy chemicznej. Dzień Mola to nieoficjalne to święto obchodzone przez chemików w Ameryce Północnej 23 października pomiędzy godzinami 6:02 AM i 6:02 PM. Data i godzina odnoszą się do stałej Avogadra, której wartość wynosi w przybliżeniu 6,022×10²³ i jest związana z definicją jednostki liczności materii – mola.
Wyniki konkursu:
I miejsce: Mateusz Burnus, klasa 1 Żg
II miejsce: Emila Bogdan , klasa 1B
III miejsce: Zuzanna Wątkowska , klasa 1B
Wyróżnienia:
Sandra Zarzycka, klasa 1L
Oliwia Szymańska, klasa 1Żg
Zwycięzcy zostali uhonorowani nagrodami . Gratulujemy!
« Powrót do strony głównej Opublikowano: 26 października 2022.