Sukces naszych uczniów w konkursie pn. „Henryk Sienkiewicz naszymi oczami”
25 kwietnia 2016

„… w czasach zniewolenia pisał dla pokrzepienia serc, a jego książki zbłądziły pod strzechy” – tak głosi senacka uchwała z 18 grudnia 2015 roku ustanawiająca rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza – wybitnego pisarza, publicysty i podróżnika. 

W dniu 22 kwietnia mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w Finałowej Gali konkursu literacko-plastycznego pn. „Henryk Sienkiewicz naszymi oczami”. Okazało się, że nasi  uczniowie  z klasy II b Liceum Ogólnokształcącego nie mieli sobie równych. Zajęli wszystkie trzy  miejsca konkursowe na etapie ponadgimnazjalnym: Maja Macion – miejsce I, Dawid Popiołkowski- miejsce II, Monika Sobańska- miejsce III.  Nagrody i gratulacje odebrali od samego Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika oraz Starosty Płockiego Mariusza Bieńka, którzy objęli honorowy patronat nad uroczystością.

 Prace konkursowe naszych zdolnych uczniów powstawały pod okiem nauczyciela polonisty – Katarzyny Smardzewskiej. Na konkurs (na wszystkich etapach) wpłynęło 87 prac. Uczniowie mieli za zadanie  napisać recenzję dowolnej powieści Henryka Sienkiewicza lub recenzję ekranizacji powieści pisarza.
Recenzje oceniało jury w składzie:
a) Anna Krusiewicz – nauczyciel języka polskiego, konsultant w zakresie języka polskiego, historii i WOS w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Płocku.
b) Leszek Skierski – dziennikarz, prezes i założyciel Płockiego Koła Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Autor kilku książek oraz licznych artykułów dotyczących historii lokalnych mediów oraz problemów społeczno-politycznych regionu.
c) dr Marcin Lutomierski – absolwent studiów doktoranckich w zakresie literaturoznawstwa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu; badacz historii literatury i kultury polskiej, dydaktyk akademicki, Członek Towarzystwa Naukowego Płockiego.

Konkurs zostal ogłoszony przez Starostwo Powiatowe w Płocku i  Bibliotekę Pedagogiczną, i  skierowany do uczniów szkół wszystkich szczebli z terenu powiatu płockiego.  Składał się z dwóch części – plastycznej i literackiej. Jego celem było propagowanie wiedzy o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza, umożliwienie zaprezentowania talentu plastycznego, pobudzenie wrażliwości literackiej i aktywności twórczej uczniów oraz odkrywanie talentów i tworzenie możliwości szerszej ich prezentacji. 

Gratulacje!!!!

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 25 kwietnia 2016.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content