STUDNIÓWKA 2020
3 lutego 2020

„… minęła studniówka z wielkim hukiem, czas ucieka i matura coraz bliżej…”

Tradycja nakazuje, aby przyszli maturzyści na 100 dni przed egzaminem uczcili w sposób wyjątkowy swą dojrzałość i gotowość wkroczenia w dorosłe życie.
1 lutego 2020 r. uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie przeżywali studniówkowe szaleństwo w sali bankietowej „Szmaragdowy Dwór”. Maturzyści z wdziękiem i elegancją oraz różnorodnością pięknych wieczorowych strojów rozpoczęli uroczysty bal. Obecni byli wychowawcy: p. Tomasz Rogoziński, p. Renata Szmulewicz, p. Małgorzata Nowak, p. Mariia Serediuk oraz p. Katarzyna Kroczewska. Władze samorządowe Powiatu Płockiego reprezentowała Pani Iwona Sierocka wicestarosta, zaś Gminy i Miasta Wyszogród -Pani Iwona Gortat. Wydarzenie rozpoczęli uczniowie klasy III B Agnieszka Popławska oraz Bartosz Smółka, którzy serdecznie powitali zaproszonych gości:
Popłynęły słowa wdzięczności a wraz z nimi kwiaty. Rodzice, którzy również licznie przybyli na uroczystość, ocierali łzy wzruszenia.
Wyjątkową atmosferę balu podkreśliła Pani Dyrektor Joanna Misiakowska, kierując ciepłe słowa do młodzieży, ich rodziców, wychowawców i nauczycieli. Życzyła maturzystom, aby czekający ich sprawdzian za 100 dni zakończył się sukcesem. W imieniu władz samorządowych Powiatu Płockiego, głos zabrała Pani Iwona Sierocka, wicestarosta, która życzyła pomyślności i szampańskiej zabawy oraz połamania piór na maturze. Głos w imieniu rodziców zabrała również pani Monika Wójcik wyrażając wdzięczność za opiekę, przekazywaną wiedzę i umiejętności oraz cały trud wychowawczy. Po wzniosłych przemówieniach i podziękowaniach, rozbrzmiały pierwsze takty poloneza, który zachwycił bogactwem figur i układów. Po części oficjalnej goście zasiedli do suto zastawionych stołów. Wspólna zabawa trwała do białego rana przy akompaniamencie zespołu PM BLUE.
„Ta chwila czarowna głębią nocy,
szaleństwem fioletu,
srebra bladym świtem
niech zawsze trwa…”
John Feelling Bekannte

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 3 lutego 2020.