Spotkanie autorskie z Panem Waldemarem Smaszczem
11 marca 2015

Dnia 9 marca w Zespole Szkół im. Jana Śniadeckiego  w Wyszogrodzie  odbyło się spotkanie autorskie z krytykiem literackim , autorem wielu opracowań Panem Waldemarem Smaszczem.

Tematem spotkania była postać i poezja księdza Jana Twardowskiego. Pan Waldemar Smaszcz w bardzo przejrzysty i przystępny sposób, z wrodzoną lekkością języka przekazywał zdobywaną przez lata wiedzę o życiu i twórczości księdza Twardowskiego, z którym łączyły  go przyjacielskie stosunki. Obecni na spotkaniu zaproszeni goście oraz młodzież z wyszogrodzkiego gimnazjum i naszej szkoły mieli niepowtarzalną okazję obejrzeć prezentację multimedialną zawierającą wiele historycznych i osobistych fotografii przedstawiających starą Warszawę oraz fotografii autora ze spotkań z księdzem Janem. Pan Waldemar Smaszcz w ostatnim czasie popełnił nowe swoje dzieło o życiu i twórczości ks. Jana Twardowskiego pod tytułem „Serce nie do pary. O księdzu Twardowskim i jego wierszach”.

Spotkanie autorskie stanowiło swego rodzaju promocję tej książki w naszym środowisku. Każdy zakupiony na spotkaniu egzemplarz opatrzony został przez autora wpisem  z dedykacją co zwiększyło jego wartość. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się, że już niedługo w księgarniach ukaże się nowe literackie dziecko Pana Waldemara Smaszcza. Tym razem jest to opracowanie poezji Juliana Tuwima. Już cieszymy się na spotkanie autorskie jesienią tego roku.

Wiesława Woźniak

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 11 marca 2015.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content