Spotkanie z pisarzem✍️📖
16 maja 2024

W środę 15 maja w bibliotece szkolnej ZS im. Jana Śniadeckiego gościliśmy pana Mariusza Olbromskiego. Polonistę i muzealnika, poetę i prozaika, autora kilkunastu książek, członka warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Absolwenta Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i  Uniwersytetu Wrocławskiego.

Pan Mariusz opowiedział uczniom o życiu i twórczości naszego wieszcza – Juliusza Słowackiego. Licznie zebrana młodzież wysłuchała wykładu  połączonego z prezentacją multimedialną pt.: „Krzemieniec – miasto Słowackiego”. Zebrani zapoznali się także z twórczością autora poprzez przygotowaną wystawkę książek oraz  prezentację jego wierszy w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

Spotkanie było pouczające i przebiegło w miłej atmosferze. W podziękowaniu Pan Mariusz otrzymał ręcznie wykonaną lilię.

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 16 maja 2024.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content