„Śniadecki” ma 65 lat ?
14 czerwca 2022

10 czerwca społeczność Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego obchodziła niezwykłą uroczystość – Jubileusz 65-lecia powołania Szkoły.
65 lat temu Komitet Założycielski, na czele którego stanął Jan Bolesław Kicko, po wielu staraniach doprowadził do utworzenia Liceum Ogólnokształcącego w Wyszogrodzie. Zaproszenie na jubileusz przyjęły rodziny inicjatorów powołania naszej szkoły, licznie zgromadzili się absolwenci, byli nauczyciele i pracownicy. Na jubileuszową uroczystość przybyli m.in. Wicestarosta Iwona Sierocka, Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku Lech Dąbrowski, Członkowie Zarządu Powiatu Apolinary Gruszczyński i Paweł Bogiel, Radna Powiatu Płockiego Elżbieta Anna Jachimiak, Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Płocku Małgorzata Struzik, Dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji Karolina Koper, Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Powiatu Płockiego Aleksandra Wachaczyk.
Dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego Joanna Misiakowska niezwykle ciepło powitała poprzednich Dyrektorów: Elżbietę Annę Jachimiak oraz Mariannę Gronkiewicz, dziękując za pracę i wkład w budowę jej dobrego imienia.
Dziś Zespół Szkół jest najchętniej wybieraną spośród wszystkich szkół powiatowych. W trzech jej typach: Liceum Ogólnokształcącym, Technikum oraz Branżowej Szkole I Stopnia uczy się w sumie ponad 550 osób. Bez wątpienia wpływ na to mają wyniki egzaminu maturalnego i egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie, ale także niepowtarzalny klimat, partnerskie relacje oraz troska o młodego człowieka i jego wszechstronny rozwój.
W czasie uroczystości została odsłonięta i poświęcona tablica upamiętniająca inicjatorów powołania Liceum Ogólnokształcącego w Wyszogrodzie.
W dalszej części obejrzeliśmy prezentację, która przybliżyła historię utworzenia naszej szkoły. Dzięki licznym zdjęciom opatrzonymi komentarzami przenieśliśmy się do pierwszych dni funkcjonowania szkoły.
Uroczystość uświetnił występ Szkolnego Teatru oraz koncert „Muzyczna podróż w czasie”. Razem z Grupą Art począwszy od lat 50-tych przenieśliśmy się w poszczególne dekady XX wieku, słuchając przebojów tamtych lat.
Po uroczystości na sali nasi goście mogli zwiedzić wystawę zdjęć, a następnie uczestniczyli w uroczystym obiedzie.
Wszyscy przybyli na naszą uroczystość otrzymali specjalnie wydaną okolicznościową publikację „ 65 lat Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego” część III 2017 – 2022.
Podsumowaniem świętowania jubileuszu był Bal Absolwenta, który rozpoczęto tradycyjnym polonezem. Każdy mógł wspomnieć swoją studniówkę.
Jubileusz, to okazja do podsumowania, chwila na refleksję, ale i otwarcie nowego rozdziału. Tak więc przed nami nowe, trudne zadania, których wykonanie przedstawimy na kolejnym jubileuszu.

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 14 czerwca 2022.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content