„Śniadecki Challenge”
14 czerwca 2018

13 czerwca 2018 roku na hali widowiskowo- sportowej w Wyszogrodzie odbyła się impreza dedykowana uczniom gimnazjum oraz młodzieży ponadgimnazjalnej nosząca nazwę „Śniadecki Challenge”. Organizatorem wydarzenia było stowarzyszenie „Wokół Śniadeckiego” przy współpracy z nauczycielami Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie. „ Śniadecki Challenge” to rywalizacja sportowa oparta na treningu obwodowym. Na specjalnie przygotowanym torze każdy z uczestników miał do pokonania 8 lub 9 (w zależności od płci) stacji, na których miał do wykonania określoną liczbę powtórzeń danego ćwiczenia. Do przeniesienia, a następnie przerzucenia przez 2m ścianę, były dwie 5kg piłki lekarskie. Kolejnym elementem do pokonania był „dywan” z opon. Jeżeli już udało pokonać się „dywan” należało zabrać dużą 20kg oponę i przenieść ją na odcinku 20m. Jednym z elementów obwodu było wykonanie 10 skoków na skakance. Ale uwaga! Nie była to zwykła skakanka, a gruba lina. Po uporaniu się ze skakanką, uczestnik przechodził do czołgania, stamtąd już tylko 10 wyskoków na box o wysokości 60cm. Po ostatnim wyskoku na box, już tylko 10 sit up-ów (brzuszków), 10 burpees-ów na płotku (przejście dołem i górą przez płotek o wysokości 50cm) i tuż przed metą bieg wahadłowy 5x10m z 15-kilogramowym workiem. Na koniec sprint do mety. Niby niewiele, ale uczestnicy poczuli zmęczenie. Najlepszym zajęło to ponad 2,30 min. W kategorii dziewczęta, szkoła gimnazjalna: 1. Szymerska Marianna 2. Kazimierczak Magdalena 3. Jasińska Natalia 4. Papierzyńska Wiktoria W kategorii chłopcy, szkoła gimnazjalna: 1. Szafaryn Mateusz 2. Łyszczarz Dawid 3. Olszewski Patryk 4. Janicki Dawid W kategorii dziewczęta szkoła ponadgimnazjalna: 1. Adamczyk Jagoda 2. Dymerska Daria 3. Syrowska Lidia 4. Łożyńska Martyna W kategorii Chłopcy szkoły ponadgimnazjalna: 1. Ziemkiewicz Radosław 2. Wiśniewski Radosław 3. Ziemkiewicz Damian 4. Kaczmarek Bartłomiej Wszyscy uczestnicy zawodów zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami i dyplomami, a najlepsi otrzymali nagrody rzeczowe. Dodatkowo przed startem każdy uczestnik odebrał pakiet startowy, w którym mógł znaleźć: napój izotoniczny, mus owocowy, baton energetyczny oraz coś słodkiego. Zabawa była pełna emocji i zaangażowania, za które wszystkim obecnym DZIĘKUJEMY! Dziękujemy także uczennicom klasy I A i II A za przygotowanie i pomoc w trakcie imprezy, natomiast panu Tomaszowi Rogozińskiemu – nauczycielowi wychowania fizycznego – za pełnienie roli sędziego głównego i przygotowanie toru przeszkód, pani Annie Szmulewicz oraz panu Piotrowi Irzykowi – za pomoc w sędziowaniu. Wyrazy podziękowania kierujemy także w stronę członków stowarzyszenia, dzięki którym to wydarzenie sportowe miało szansę zaistnieć, a także uczestników oraz kibicującej młodzieży. Mamy nadzieję, że taka forma zajęć będzie miała szansę ponownie zaistnieć w kolejnym roku szkolnym.
« Powrót do strony głównej Opublikowano: 14 czerwca 2018.