Narkotyki i alkohol stanowią poważne zagrożenie dla dzisiejszej młodzieży. Dość łatwy do nich dostęp i lekceważenie skutków ich zażywania, doprowadziły do niejednej ludzkiej tragedii.
Jak groźne są uzależnienia, jak potrafią zniszczyć fizycznie i psychicznie człowieka, w formie spektaklu teatralnego, przedstawili swoim rówieśnikom oraz zgromadzonej w wyszogrodzkim amfiteatrze publiczności, uczniowie z Zespołu Szkół im. J. Śniadeckiego oraz Gimnazjum im. Bohaterów Bitwy nad Bzurą w Wyszogrodzie.
Spektakl pt.: ,,Smak obłędu” to historia młodej dziewczyny, którą problemy emocjonalne, brak kontaktu z rodzicami i osamotnienie, wpychają na drogę uzależnienia. Jej spokojne i ułożone życie, w krótkim okresie czasu zmienia się w koszmar – kradzieże, oddawanie się za pieniądze, coraz większe dawki narkotyków i coraz bardziej agresywne urojenia, doprowadzają ją na skraj szaleństwa. Na szczęście, w ostatnim momencie z pomocą dziewczynie przychodzi ojciec, a ona sama staje się później terapeutką uzależnień i na własnym przykładzie ostrzega młodzież przed skutkami zażywania narkotyków.
Całość obrazu przeplata muzyka z różnorodnych gatunków, w dużej części wykonywana bezpośrednio na scenie przez uczniów.
W rolę głównej bohaterki – Anny Niebylskiej, znakomicie wcieliła się Anna Majewska – uczennica ZS w Wyszogrodzie. Jako ojciec – druga ważna postać przedstawienia, partnerował jej Radosław Gruszka, również reprezentant ZS. Obok nich wystąpiły także: Aleksandra Augustyniak, Wioletta Michalska, Martyna Duch, Natalia Fabisiak (wokal). Muzyką zajmowała się Justyna Stalczewska, która akompaniowała artystom ,,na żywo”.
Jako aktorzy, świetnie sprawili się także uczniowie uczniowie Gimnazjum w Wyszogrodzie. Niezapomniane role zagrali Wiktoria Sidor (nauczycielka) oraz Dominik Pielaciński (dealer Lolo). Na scenie pojawili się również: Kinga Więckowska, Julia Przystupa, Olga Szymańska, Mateusz Jamka, Kamil Rososiński oraz w piosenkach – Julia Więckowska i Iga Fabianowicz, którym tło muzyczne na gitarze stworzył Damian Górecki.
Nad reżyserią spektaklu czuwali nauczyciele – p. Katarzyna Kamińska (ZS) oraz p. Hubert Więckowski (Gimnazjum), który był także autorem scenariusza.
,,Smak obłędu” to pierwsze, w tej formie, wspólne przedsięwzięcie dwóch zaprzyjaźnionych, sąsiadujących ze sobą szkół. Sądząc po reakcji publiczności, jak najbardziej trafne i rokujące nadzieje na dalsze, braterskie projekty.