Ślubowanie na Placu Piłsudskiego
21 listopada 2017

Na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie przed Grobem Nieznanego Żołnierza odbyło się uroczyste ślubowanie kadetów klas mundurowych. W uroczystości wzięli udział także uczniowie pierwszej i drugiej klasy mundurowej Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie.
Ceremonię rozpoczęła Kompania Reprezentacyjna Wojska Polskiego, a następnie powitano przybyłych: Inspektora Rodzajów Wojsk w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych generała brygady Sławomira Owczarka, posłów na Sejm Andrzeja Melaka i Małgorzatę Gosiewską , a także reprezentującego Dowódcę Garnizonu Warszawa płk Mariusza Bednarza. Oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego pod batutą por. Łukasza Kukulskiego.
Uroczystość zakończyła defilada, w której obok Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego udział wzięła młodzież klas mundurowych.

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 21 listopada 2017.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content