ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH
20 listopada 2017

17 listopada w przededniu rocznicy śmierci Jana Śniadeckiego obchodziliśmy w Zespole Szkół Święto Szkoły. Nasz patron to wybitny matematyk, astronom, filozof i reformator oświaty. Zasłużony dla uniwersytetów w Krakowie i Wilnie. Udowadniał, że patriotą jest nie tylko ten, kto walczy szablą, ale i oświeca rozumem. W tym roku ślubowanie złożyło 118 uczniów pięciu klas pierwszych. Świadkami tego wydarzenia była cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście: Elżbieta Jachimiak – radna Powiatu Płockiego, Jan Boszko Burmistrz Gminy i Miasta Wyszogród, Anna Kossakowska Sekretarz Gminy i Miasta Wyszogród, podinsp. Robert Koper – Naczelnik Wydziału Prewencji, Zbigniew Wiśniewski funkcjonariusz Posterunku Policji w Wyszogrodzie, Grzegorz Przybyłek – proboszcz parafii w Wyszogrodzie oraz przedstawiciel Rady Rodziców – Grażyna Kurzyńska.
Po uroczystym zaprzysiężeniu pierwszaków wszyscy zebrani mogli podziwiać talenty naszych uczniów w „Bajkach” Aleksandra Fredry, tradycyjnie przygotowane pod kierunkiem Pani Barbary Gontarczyk.
Następnym elementem uroczystości były otrzęsiny, które poprowadził Mateusz Kiełbasa i Wiktoria Kopka. Nasze „Kociaki” musiały wykazać się sprytem, talentem plastycznym i muzycznym oraz współpracą całej klasy.

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 20 listopada 2017.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content