ŚLUBOWANIA NADSZEDŁ CZAS…
16 września 2021

Święto Patrona szkoły Jana Śniadeckiego w tym roku obchodziliśmy wyjątkowo wcześnie, ale za to nie mniej uroczyście. Jan Śniadecki był wybitnym naukowcem, matematykiem, astronomem oraz działaczem Komisji Edukacji Narodowej. Człowiekiem, który miał świadomość jak ważna jest nauka i wiedza w życiu jednostki, społeczeństwa i narodu.
Z tej okazji, do grona naszej społeczności, zostali przyjęci uczniowie klas pierwszych, a także oficjalnie zostali naszymi uczniami wychowankowie klas drugich, którzy w zeszłym roku nie zdążyli złożyć ślubowania z powodu zmiany formy nauki ze stacjonarnej na zdalną.
Z tego też powodu w tym roku ślubowanie złożyła wyjątkowo liczna grupa młodzieży, bo aż 234 uczniów, 132 uczniów z klas I i 102 uczniów z klas II.
Pani dyrektor Joanna Misiakowska przyjęła od przedstawicieli klas ślubowanie, a świadkami składania jego roty była cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście na czele z Panią Iwona Sierocka – Wicestarostą, Panią Małgorzata Struzik – Dyrektorem Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych, panią Elżbietą Anną Jachimiak – Radną Powiatu Płockiego oraz panem Arturem Białeckim – młodszym inspektorem Komendy Miejskiej Policji w Płocku i ks. Grzegorz Przybyłek – Proboszczem Parafii pw. Św. Trójcy w Wyszogrodzie. Byli też z nami licznie zgromadzeni rodzice z wiceprzewodniczącą Rady Rodziców Małgorzata Zaorska.
Po uroczystym zaprzysiężeniu pierwszaków wszyscy uczniowie wzięli udział w otrzęsinach, przygotowanych przez opiekunów i członków Samorządu Uczniowskiego. W licznych konkursach uczniowie mieli okazję wykazać się swoimi umiejętnościami i talentami, a kibicowali im zawzięcie ich wychowawcy.
« Powrót do strony głównej Opublikowano: 16 września 2021.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content