Siatkarskie ostatki :)
15 lutego 2019

Siatkarze kończą zmagania w tegorocznych rozgrywkach Powiatowej Licealiady. Ostatni turniej odbył się w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie gdzie po za gospodarzami udział wzięły także drużyny Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku oraz Zespół Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie. W pierwszym meczu zmierzyły się ze sobą drużyn z Gąbina oraz Płock. Po wyrównanej grze wygrywają gospodarze 2:0 (25:20 i 25:21). Drugi mecz to starcie gospodarzy oraz drużyny z Wyszogrodu. Po bardzo dobrej grze w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła pierwszego seta wygrywa zespół gości (25:12). W drugim secie wyrównana gra toczy się do stanu (12:12), później przewagę zyskują gospodarze i to oni wygrywają drugą partię (25:17). Po raz kolejny o zwycięstwie w rozgrywkach tegorocznej Powiatowej Licealiady musi decydować tie-brek. Początek seta to przewaga drużyny z Gąbina i to oni prowadzą (8:6) przy zmianie stron. W dalszej części tego seta walka toczy się punkt za punkt i to właśnie gospodarze przy stanie (14:11) mają pierwszą piłkę meczową. Gospodarzom nie udaje się skończyć trzech kolejnych akcji i dochodzi do remisu (14:14) i gry na przewagi. Kolejny już czwarty punkt z rzędu zdobywają goście i to oni mają pierwszą piłkę meczową (14:15). Niestety kolejne trzy punkty padają łupem gospodarzy i to oni mając czwartą piłkę meczową kończą tego seta i cały mecz (17:15). Już w tym momencie wiadomo, że to właśnie drużyna Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie zostaje zwycięzcą tegorocznej Powiatowej Licealiady w siatkówce chłopców, a kolejny mecz pomiędzy drużynami z Płocka i Wyszogrodu zdecyduje o tym, kto zajmie drugie miejsce. Ostatni mecz też jest bardzo wyrównany i po raz kolejny o zwycięstwie jednej z drużyn musi decydować tie-brek. Tym razem zwycięski dal chłopków z Wyszogrodu. Mecz kończy się wynikiem 2:1 (25:16, 23:25, 15:11). ZS Gabin – ZS Płock 2:0 (25:20, 25:21) ZS Wyszogród – ZS Gąbin 1:2 (25:12, 17:25, 15:17) ZS Płock – ZS Wyszogród 1:2 (16:25, 25:23, 11:15)

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 15 lutego 2019.