Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021
1 września 2020

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021
W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2020/2021. Po kilkumiesięcznej przerwie uczniowie i nauczyciele wrócili do szkoły i swoich codziennych obowiązków. Ten rok jest wyjątkowy, rozpoczyna się bowiem w momencie trwającej pandemii. Kierując się wytycznymi MEN i GIS opracowaliśmy procedury i wprowadziliśmy środki bezpieczeństwa, które mają zapewnić młodzieży bezpieczne przebywanie w naszej placówce.
Również Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski w swoim liście skierowanym do uczniów, ich rodziców i nauczycieli z okazji rozpoczęcia roku szkolnego, zaznaczył, jak ważny dla rozwoju społecznego dzieci i młodzieży jest powrót do nauki stacjonarnej. Podkreślił, że kształcenie na odległość nie zastąpi bezpośredniego kontaktu ucznia z nauczycielem, a najnowocześniejsze nawet technologie nie stworzą odpowiedniej przestrzeni do budowania trwałych relacji rówieśniczych, nie przygotują młodego człowieka do dorosłości, do życia w społeczeństwie, które w dużym stopniu kształtuje się w środowisku szkolnym.
Nasza uroczystość zgromadziła na sali gimnastycznej wyłącznie uczniów klas pierwszych, którzy spotkali się na krótko z dyrektorem szkoły, a następnie, jak pozostali uczniowie ze swoimi wychowawcami w klasach. Pani Dyrektor Joanna Misiakowska powitała naszych nowych uczniów w murach szkoły i życzyła im udanego i spokojnego roku szkolnego.
Pamiętając o 81 rocznicy wybuchu II wojny Światowej, społeczność szkolna jak co roku złożyła kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza na wyszogrodzkim cmentarzu, aby upamiętnić bohaterów, którzy walczyli za naszą Ojczyznę.
« Powrót do strony głównej Opublikowano: 1 września 2020.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content