Relacja z warsztatów Deutsch Wagen Tour
12 lutego 2014

W odpowiedzi na zaproszenie nauczycieli języka niemieckiego p. Beaty Kryszkowskiej i p. Idy Zielińskiej dn. 10 lutego br. do Zespołu Szkół w Wyszogrodzie przybyła lektorka Deutsch Wagen Tour, p. Katarzyna Żurawska, współpracująca z Instytutem Goethego w Warszawie. Zajęcia miały formę warsztatów językowych. Pani Żurawska prowadziła spotkania z trzema grupami młodzieży na różnym poziomie językowym. Zaangażowanie i profesjonalizm prowadzącej wpływał zdecydowanie motywująco na pracę uczniów.

Animatorka zaproponowała młodzieży różnego rodzaju gry językowe, zabawy i konkursy zachęcające do rywalizacji, a wysiłki uczestników nagradzane były drobnymi upominkami. Nauczycielki języka niemieckiego były pełne podziwu dla starań lektorki. W zajęciach również brała udział młodzież sąsiadującego z naszą szkołą gimnazjum wraz z opiekunem, a także jako obserwator pani Dyrektor Elżbieta Jachimiak której udzielił się dobry humor wszystkich uczestników.

Zgłaszając szkołę do ogólnopolskiego projektu Deutsch Wagen Tour germanistki miały na celu zmotywowanie uczniów do nauki języka niemieckiego i pokazanie im, że nie jest to język trudny, a jego znajomość jest ważnym atutem na rynku pracy. Niemcy to prężnie działający kraj ościenny z bogatym doświadczeniem w dziedzinie gospodarki europejskiej. Projekt jest atrakcyjną formą promocji języka niemieckiego i Republiki Federalnej Niemiec, ale przedstawia to w sposób niekonwencjonalny, nie mający nic

wspólnego z nauczaniem typowo szkolnym. Pomysł był strzałem w dziesiątkę!

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 12 lutego 2014.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content