PROJEKT „NA RATUNEK” i PIKNIK INTEGRACYJNY
17 października 2017

Po raz kolejny ruszyła grupa przeszkolonych wolontariuszy z projektu NA RATUNEK realizowanego przez Stowarzyszenie Wokół Śniadeckiego, finansowanego z programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej Młodzi Razem we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Płocku, Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Tym razem były to pokazy udzielania pierwszej pomocy oraz instruktaż Resuscytacji Krążeniowo-Oddechowej przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu zakupionego z dofinansowania, jak również użyczonego, dzięki uprzejmości Dyrekcji Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie. Adresatami tego przedsięwzięcia były dzieci z pobliskiej szkoły podstawowej z klas I-III oraz IV-VII jak i uczniowie gimnazjum. Instruktaż cieszył się ogromnym zainteresowaniem ze strony dzieci i młodzieży. Łącznie nasi wolontariusze przeszkolili 250 osób, udzielając rad i wskazówek jak skutecznie pomóc ratując, tym samym ludzkie zdrowie a nawet życie.

Pokazy oraz instruktaż przeprowadzone były na Hali Widowiskowo-Sportowej w Wyszogrodzie podczas pikniku integracyjnego, organizowanego przez Zespół Szkół im. Jana Śniadeckiego w ramach programu Bezpieczna Plus.

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 17 października 2017.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content