Projekt Międzynarodowy AIESEC
1 marca 2017

W dniach 6-11 lutego 2017 roku w Zespole Szkół im. Jana Śniadeckiego odbyła się kolejna edycja międzynarodowego projekt ”PEACE Cross-cultural Understanding”. (przy współpracy z AIESEC oraz Szkołą Główną Handlową w Warszawie). W trakcie zaplanowanych tygodniowych zajęć uczniowie Zespołu Szkół mieli okazję poznać dwie studentki zrzeszone w organizacji AIESEC z Indonezji i Sri Lanki. Atrakcyjna formuła zajęć interaktywnych, dotyczących przełamywania barier, zrozumienia międzykulturowego  cieszyły się ogromną popularnością wśród młodzieży.

Warsztaty były prowadzone wyłącznie w języku angielskim, co gwarantowało naszym uczniom możliwość sprawdzenia własnych umiejętności językowych. Duża część zajęć przeznaczona była dla najbardziej aktywnych i uzdolnionych językowo uczniów, którzy prowadzili konwersacje z wolontariuszami. Była to już czwarta edycja projektu rozpoczętego w roku 2014. Udział w projekcie AIESEC jest niezaprzeczalną okazją do poszerzania świadomości kulturowej, tolerancji a także praktykowania umiejętności językowych. Dzięki tego typu projektom ZS im. Jana Śniadeckiego wspiera edukację i międzynarodowość.

8 lutego kilkoro uczniów wybrało się na wycieczkę wraz z Wolontariuszkami do Muzeum Paleontologii oraz na seans filmowy do Kinoteki na film pt Zwierzęta Nocy. Mimo mroźnej aury uczniowie oprowadzili Naszych gości po Starówce Warszawskiej oraz pokazali im Pałac Prezydencki. Uczniowie byli zadowoleni, iż mogli umożliwić wolontariuszom zwiedzanie miejsc, które stanowią ważny element kulturowy każdego Polaka. Wycieczkę można zaliczyć do bardzo udanych. Nad prawidłowym przebiegiem projektu czuwały Ilona Krawczyk-Noureldeen, Paula Boszko oraz Anna Filipiak.

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 1 marca 2017.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content