Projekt Międzynarodowy AIESEC ”PEACE Cross-cultural Understanding
28 marca 2019

Wizyta wolontariuszy studenckiej organizacji AIESEC powoli staje się tradycją naszej szkoły. Już po raz szósty mieliśmy okazję gościć zagranicznych uczestników projektu ”PEACE Cross-Cultural Understanding”. 5 marca zawitali do nas Greczynka Katrerina Karamarioglou oraz Nazriq Hafizhat z Malezji. Przez trzy tygodnie, Katerina i Nazriq prowadzili zajęcia języka angielskiego we wszystkich klasach, uczestniczyli w wydarzeniach szkolnych takich jak apel z okazji Dnia Kobiet, konkurs matematyczny z okazji Dnia Liczby π , kibicowali szkolnym drużynom podczas zawodów sportowych oraz wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Wszystkie te wydarzenia stworzyły uczniom naszej szkoły niebywałą okazję sprawdzenia własnych umiejętności językowych, przełamywania barier komunikacyjnych oraz zrozumienia międzykulturowego. Pobyt wolontariuszy cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród naszej młodzieży, czego najlepszym dowodem była chęć spędzania z nimi wolnego poza lekcjami. Nasi uczniowie gościli Katerinę i Nazriqa w swoich domach, oferowali im nocleg, umilali czas zapraszając do pizzerii czy kawiarni, jak również dbali o ich aktywność fizyczną podczas wspólnych zajęć na siłowni. Nad prawidłowym przebiegiem pobytu wolontariuszy czuwała Małgorzata Nowak wraz z ogromną pomocą Marii Serediuk.

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 28 marca 2019.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content