Prelekcja na temat odnawialnych źródeł energii
12 grudnia 2013

Dnia 11 grudnia 2013 roku w naszej szkole w sali multimedialnej odbył się wykład, którego tematem były „Odnawialne źródła energii”. Spotkanie poprowadził dr Rafał Lewicki, a uczestnikami były klasy IV TR, I M, II M, III M. Dzięki wykładowi młodzież dowiedziała się o zagrożeniach klimatycznych wywołanych przez wykorzystanie paliw kopalnych przez państwa na całym świecie oraz o sposobach zastąpienia ich w pewnej części odnawialnymi źródłami energii. Głównie omówiony został temat biogazu, metody jego pozyskiwania, przetwórstwa i wykorzystania. Na koniec spotkania odbyła się krótka dyskusja o możliwościach przydomowej produkcji tej zielonej energii.

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 12 grudnia 2013.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content