Pożegnanie maturzystów…
30 kwietnia 2018

29 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie odbyła się uroczysta akademia, na której społeczność uczniowska, kadra nauczycielska oraz zaproszeni goście żegnali absolwentów i tegorocznych maturzystów. Pożegnanie było dużym przeżyciem dla uczniów – był to ich ostatni dzień w tej szkole, w miejscu, gdzie każdy z nich pozostawił kawałek siebie, swoje przyjaźnie i sympatie, radość sukcesów i gorycz porażek. Kilkanaście stron zajęłaby relacja z tej uroczystości, gdyż działo się naprawdę wiele – dlatego też przedstawimy to wydarzenie w telegraficznym skrócie. W części oficjalnej pani dyrektor Joanna Misiakowska zwróciła się do maturzystów, podsumowując ich ważny życiowo czas spędzony w szkole i życzyła wszelkiej pomyślności na dalsze lata. Następnie wraz z Wicestarostą – panią Iwoną Sierocką, radnymi Powiatu Płockiego – panią Elżbietą Anną Jachimiak i panem Apolinarym Gruszczyńskim, wręczyła świadectwa uczniom którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce. Jak co roku zostali także nagrodzeni uczniowie, którzy osiągnęli wysokie wyniki w sporcie, reprezentowali szkołę oraz pracowali niestrudzenie na rzecz szkoły, samorządu uczniowskiego, warsztatów szkolnych i klasy. Obecność przedstawiciela Policji podinsp. Roberta Kopra naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Płocku, przypieczętowała odejście kolejnego rocznika klas mundurowych, któremu wręczono certyfikaty poświadczające odbycie praktyk terenowych w zakresie profilaktyki bezpieczeństwa. O przepiękne i wzruszające pożegnanie zadbała niezastąpiona grupa ART, której przedstawiciele z wielkim żalem żegnali swoją uzdolnioną koleżankę Magdalenę Sołtysiak. O dobre humory w tym wyjątkowym dniu i niezapomniane pożegnanie zadbali uczniowie klas drugich, którzy przejmują powoli obowiązki absolwentów, a który zaskoczyli swoich starszych kolegów i koleżanki niebanalnym sposobem wyróżnienia po tych trzech lub czterech wspólnych latach. Każdy bowiem z wyróżniających się w tym okresie swoją niepowtarzalnością abiturient dostał wyjątkowy prezent lub medal pamiątkowy. Podczas uroczystości pożegnania absolwentów, miało miejsce także uroczyste pożegnanie pani Anny Miszczuk, która odeszła w tym roku na emeryturę. A o nasze wzruszenie i łzy tęsknoty zadbali też sami odchodzący… Mateusz Kiełbasa i Aleksandra Sobocińska , którzy swoimi filmowymi produkcjami pokazali nam, jak cudowny potrafi być czas wspólnie spędzany ze sobą w szkole… i jak bardzo będzie nam wszystkim siebie nawzajem brakować. Każdy z nas bowiem zostawia po sobie trwały ślad w naszej szkole. Ślad, którego nie da się zatrzeć. Życzymy Wam drodzy absolwenci zdanej bardzo dobrze matury, wymarzonych studiów, byście zmierzali do miast i uczelni, o których marzycie! I pamiętajcie, że nasze drzwi są zawsze dla Was otwarte!!! Izabela Rutecka
« Powrót do strony głównej Opublikowano: 30 kwietnia 2018.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content