Powiatowa Licealiada – siatkówka dziewcząt (I i II runda)
12 grudnia 2018

Siatkarski start, czyli Powiatowa Licealiada w siatkówce dziewcząt. Gospodarzem pierwszego turnieju był Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie. Gospodarze gościli u siebie dziewczęta z Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie oraz Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku. Podczas tego turnieju wszystkie mecze były bardzo zacięte i wszystkie kończyły się tie-breakiem, niestety dla naszego zespołu każdy z dwóch rozegranych tie-breków okazał się przegranym. Niestety taki jest sport i nie zawsze ten teoretycznie lepszy schodzi z boiska, jako zwycięzca. Ale już niedługo, bo 11 grudnia czeka nas okazja do rewanżu, bo właśnie wtedy rozegramy kolejny turniej z cyklu Powiatowej Licealiady w Zespole Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku. ZS Gabin – ZS Płock 1:2 (23:25, 25:16, 10:15) ZS Wyszogród – ZS Gąbin – 1:2 (17:25, 25:17, 11:15) ZS Płock – ZS Wyszogród 2:1 (25:20, 14:25, 15:10) Druga runda Powiatowej Licealiady w siatkówce dziewcząt już za nami. Tym razem to nasz ZESPÓŁ okazał się najlepszy. BRAWO DZIEWCZYNY!!! Gospodarzem drugiej rundy rozgrywek był Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku. Jako pierwsze na parkiet wyszły gospodynie, aby zmierzyć się z zawodniczkami Zespołu Szkół im. Stanisław Staszica w Gąbinie. Po dwóch bardzo zaciętych setach (25:23 i 23:25) po raz kolejny musieliśmy oglądać tie-breaka. W secie tym zdecydowanie lepsze okazały się gospodynie wygrywając go 15:5! W drugim spotkaniu na parkiet wyszły drużyny Zespołu Szkół im. Stanisław Staszica w Gąbinie oraz NASZ zespół. Po pierwszym łatwo wygranym secie (25:14), w drugim nie było już tak łatwo i kilku prostych błędach z naszej strony przegrywamy go 23:25. I po raz piąty o zwycięstwie musi decydować tie-break. Zaczynamy dobrze bo od prowadzenia 1:0, ale już po chwili na tablicy wyników jest 1:4. Po przerwie na żądanie nasza gra nie ulega poprawie i przegrywamy już 1:6. Zmiana stron boiska następuje przy wyniku 3:8. Po kolejny czterech akcjach nadal przegrywamy 5:10 i kolejna przerwa na żądanie dla naszego zespołu. Po krótkiej rozmowie wracamy na boisko i nasza gra zaczyna wyglądać dużo lepiej. Dziewczyny w końcu zaczynają walczyć i nie popełniają prostych błędów, dzięki czemu już po chwili na tablicy wyników mamy remis 12:12. Można powiedzieć, że w tym momencie mecz zaczyna się od początku. Po nerwowej końcówce i bardzo dobrej grze z naszej strony WYGRYWAMY tego seta 16:14 i cały mecz 2:1! BRAWO!!! Ostatni mecz turnieju to mecz o pierwsze miejsce pomiędzy ZS Płock, a ZS Wyszogród. Po wygranym pierwszym meczu dziewczyny uwierzyły w to, że można wygrać z każdym i nikogo nie należy się bać, ale też nikogo nie można lekceważyć. Po bardzo dobrej grze pewnie wygrywamy drugie spotkanie 2:0 (25:21, 25:19) i to my jesteśmy zwycięzcami drugiej rundy Powiatowej Licealiady w siatkówce dziewcząt. Ostatnia runda odbędzie się już po nowym roku, dokładnie 15 stycznia na hali sportowej w Wyszogrodzie. Liczymy na wsparcie naszych kibiców 🙂 ZS Płock – ZS Gabin 2:1 (25:23, 23:25, 15:5) ZS Gąbin – ZS Wyszogród 1:2 (14:25, 25:23, 14:16) ZS Wyszogród – ZS Płock 2:0 (25:21, 25:19)
« Powrót do strony głównej Opublikowano: 12 grudnia 2018.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content