POLECIELIŚMY NA CHWILĘ DO WROCŁAWIA…
20 grudnia 2015

W czwartek 17 grudnia 2015 roku grupa „odważnych” z naszej szkoły uczestniczyła w nietypowej wycieczce do Wrocławia. Niezwykłość tej wyprawy polegała głównie na środkach transportu z jakich korzystaliśmy.O szóstej rano wsiedliśmy do autobusu i pojechaliśmy na lotnisko Warszawa Modlin skąd o 8.15 mieliśmy zaplanowany wylot samolotem linii Ryanair do Wrocławia. Pierwszy lot samolotem to zawsze spory stres. Do silnego niekiedy lęku przed lataniem dochodzi jeszcze niepokój o to, czy poradzimy sobie na lotnisku – w miejscu, którego nie znamy i które rządzi się swoimi prawami. Oczywiście daliśmy sobie radę i przeszliśmy pomyślnie kontrolę bezpieczeństwa. Z kartą pokładową i bagażem podręcznym udaliśmy się do odpowiedniej bramki, a dalej już na pokład samolotu. Pełni obaw wystartowaliśmy i już za 40 minut wylądowaliśmy z ulgą na lotnisku we Wrocławiu.
Spotkaliśmy się z Panią Grażyną, która była naszym przewodnikiem i autobusem miejskim udaliśmy się do centrum miasta. Zwiedziliśmy najpiękniejsze miejsca Wrocławia: Promenadę Staromiejską z widokiem na Ostrów Tumski ze Wzgórza Ceglarskiego. Odwiedziliśmy punkt widokowy i Most Grunwaldzki oraz zabytkową wieżę ciśnień. Przeszliśmy przez Most Pokoju, dowiedzieliśmy się ciekawych informacji na temat nowej Biblioteki Uniwersyteckiej oraz Katedry Św. Jana Chrzciciela. Pani Przewodnik opowiedziała nam o Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich, ogrodach barokowych, Uniwersytecie Wrocławskim. Poznaliśmy historię wrocławskich studentów oraz słynnych wrocławskich krasnali. Zobaczyliśmy Kościół Uniwersytecki, Stare Jatki Miejskie, pomnik Zwierząt Rzeźnych ze spiżu. Poza tym, zwiedziliśmy Bazylikę Św. Elżbiety, Rynek, Ratusz oraz zabytkowy pręgierz.
Zmęczeni pieszą wycieczką wsiedliśmy do tramwaju i pojechaliśmy na dworzec kolejowy Wrocław Główny. Znależlismy drugi wagon superszybkiego pociągu PKP Intercity „Pendolino” i w komfortowych warunkach wyruszyliśmy do Warszawy. Z Warszawy przejechaliśmy już tylko autokarem do Wyszogrodu i pełni wrażeń  zakończyliśmy naszą niezwykłą wycieczkę.

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 20 grudnia 2015.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content