Podsumowanie akcji honorowego krwiodawstwa
9 kwietnia 2014

Dnia 7 kwietnia 2014 r. w Zespole szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie odbyła się kolejna akcja honorowego krwiodawstwa. Panie z regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie – Oddział w Płońsk odebrały naszej młodzieży i mieszkańcom gminy Wyszogród ponad 20 litrów krwi. Oddało ją 45 osób, a chętnych było jeszcze więcej.

Akcje honorowego krwiodawstwa to już tradycja naszego życia szkolnego. Co najmniej dwa razy w roku młodzież ucząca się w Zespole Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie, daje przykład odpowiedzialności mieszkańcom naszego miasta i gminy, chętnie oddając cząstkę siebie dla potrzebujących chorych i cierpiących osób. Przez lata nauczyli się, że taka pomoc jest niezwykle ważna i potrzebna i z dumą biegną do krwiobusu ze swoimi książeczkami honorowych krwiodawców. Przed autokarem zawsze ustawia się kolejka chętnych, a w środku atmosfery oddawania krwi pozazdrościłby nam niejeden uczestnik podobnych akcji. Młodzież dba, żeby panie pielęgniarki i pani doktor nie przemęczyły się zbytnio i żeby chętnie do nas wracały. Wracają tez nasi absolwenci, którzy choć nie chodzą już na zajęcia lekcyjne, nie opuszczają nas w potrzebie i chętnie pomagają we wszystkich akcjach pomocowych i charytatywnych organizowanych przez nauczycieli i uczniów naszego Zespołu Szkół. Widać nauczyli się wspólnie z nami działać i pomagać. A jak raz się tego nauczyli, to nie umieją przestać.

Dlatego też serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy oddali krew. Dziękujemy również tym, którzy bardzo chcieli, ale wstępne badania krwi niestety im to uniemożliwiły. Sama Wasza chęć włączenia się w tą ważną akcję, jest dla nas niezmiernie ważna. Jeśli kogoś przez nieuwagę pominęliśmy, najmocniej przepraszamy. I również szczerze dziękujemy za ten piękny gest pomocy.

Kolejna akcja krwiodawstwa w naszej szkole już w czerwcu.

Przyłączcie się do Nas w ratowaniu życia i zdrowia!!!

Lista osób które oddały krew dn. 7.04.2014

43. Joanna Lewandowska

44. Patrycja Józwik

45. Joanna Miszczuk

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 9 kwietnia 2014.