Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę
20 kwietnia 2015

Tegoroczna Pielgrzymka maturzystów diecezji płockiej na Jasną Górę, odbyła się tradycyjnie w dwóch grupach 17 i 18 kwietnia 2015 r. (piątek i sobota). Młodzież z naszej szkoły udała się na spotkanie pielgrzymkowe 17 kwietnia w piątek. Pojechało  nas 78 osób z czterech klas ( III a, III b, IVg, IV t), wychowawcy  pani Joanna Pawłowska, Anna Renata Szmulewicz (w zastępstwie za pana Bogdana Szmulewicza), Ida Zielińska i Wiesława Woźniak, ksiądz Dariusz Skoczylas i nauczycielki  Agnieszka Bor i Agnieszka Lenczewska.  

W programie tegorocznej pielgrzymki znalazła się Eucharystia pod przewodnictwem ks. biskupa Piotra Libery, nabożeństwo Drogi Krzyżowej na wałach jasnogórskich, konferencja ks. Rafała Jarosiewicza.

W uroczystościach jasnogórskich wzięły udział władze oświatowe województwa   mazowieckiego pani Dorota Sokołowska, mazowiecka kurator oświaty i dyrektor delegatury w Płocku.

Maturzyści mieli m.in. możliwość osobistej modlitwy przed obrazem Matki Bożej, adoracji Najświętszego Sakramentu, przyjęcia sakramentu pokuty i pojednania. Konferencje podczas pielgrzymki głosił ks. Rafał Jarosiewicz, inicjator wielu akcji ewangelizacyjnych, dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji w Koszalinie.

W ciągu dwóch dni diecezjalnej pielgrzymki na Jasną Górę uczestniczyła  młodzież z dwóch rejonów: płockiego ciechanowskiego – około 4,5 tysiąca maturzystów. W piątek było nas 2,5 tysiąca. Pielgrzymkę zorganizował wydział katechetyczny Kurii Diecezjalnej Płockiej

Na pamiątkę wszyscy otrzymali okolicznościowe znaczki pielgrzymkowe z hasłem: „Maryja. Matka. Matura. Czekamy”, oraz dziesiątek różańca oraz pamiątkowy obrazek Matki Bożej.

Wiesława Woźniak

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 20 kwietnia 2015.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content